Aktualności

Cierpisz na cukrzycę? Zgłoś się na bezpłatną terapię flozynami

Autor: Materiały prasowe

Flozyny to innowacyjne leki, których zadaniem jest skuteczna walka z cukrzycą. Niestety ze względu na fakt, iż nie są one objęte powszechną refundacją, a koszt miesięcznej terapii z ich zastosowaniem często przekracza możliwości finansowe pacjentów, nie wszyscy mogą z nich korzystać. Nadzieją dla chorych może być udział w bezpłatnych programach badań klinicznych, w których stosowane są terapie z zastosowaniem flozyn.

Od czasu odkrycia insuliny minęło prawie sto lat. Jednak terapia cukrzycy pozostaje jednym z najważniejszych wyzwań dla współczesnych naukowców, dlatego cały czas prowadzone są badania nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Jednym z nich są inhibitory SGLT2, zwane inaczej flozynami, które stanowią najnowszą generację leków przeciwcukrzycowych. Flozyny (leki zwiększające wydalanie glukozy z moczem) na polskim rynku dostępne są od około 3-4 lat. Efektem terapii flozynami są między innymi obniżenie glikemii, masy ciała oraz ciśnienia tętniczego.

Obecnie w sprzedaży są cztery tego typu leki, niestety ich dość wysoka cena ogranicza dostępność. Koszt miesięcznej terapii to od 200 do 300 zł. Leki te nie są objęte powszechną refundacją, dlatego wielu pacjentów, szczególnie o niskich dochodach, nie może pozwolić sobie na ich stosowanie.

Bezpłatne terapie z zastosowaniem flozyn w Warszawie, Gdyni, Katowicach i Krakowie

Nadzieją na innowacyjną terapię dla pacjentów chorujących na cukrzycę może być udział w bezpłatnych programach badań klinicznych. Terapię z zastosowaniem flozyn wykorzystuje między innymi  firma Pratia, należąca do Grupy NEUCA.

W ramach naszej działalności z obszaru diabetologii prowadzimy obecnie badania kliniczne dla osób chorujących na cukrzycę typu 2 z chorobą naczyń, a także dla pacjentów cierpiących na cukrzycową chorobę nerek (nefropatia cukrzycowa). W zależności od typu schorzenia, badania prowadzone są w Warszawie, Gdyni, Katowicach lub Krakowie. Każdy kto spełnia określone warunki może skorzystać z bezpłatnej terapii wykorzystującej flozyny - wyjaśnia Marta Orzełowska, Dyrektor Pratia.

Dodatkowa korzyść

Oprócz dostępu do innowacyjnych terapii, badania kliniczne mają dodatkową korzyść dla pacjenta. Za każdym razem poprzedzone są serią badań przesiewowych i diagnostycznych. Nierzadko ujawniają one schorzenia, które w innych okolicznościach nie zostałyby wykryte.

Szczegóły na temat prowadzonych obecnie badań znajdują się na stronie www.pratia.com lub pod numerem infolinii 800 154 053.

Czytaj także

Najczęściej czytane