Dziecko drapie do krwi palec u ręki

Mój dwuletni syn od roku drapie do krwi palec u ręki. Początkowo było to skubanie, które w późniejszym czasie przerodziło się w niepohamowaną chęć drapania. Ten nawyk nabył przez stresujące dla niego sytuacje. Zakładam plaster, ale jak tylko ściągnę, zaczyna się drapać bez opamiętania. Nie wiem, czym leczyć skórę, która pod plastrem zdaję się być wciąż sącząca, opuchnięta. Lekarz kazał przeczekać i zakładać plaster, jednak syna i moja udręką wciąż trwa.

czytaj odpowiedź

Czy krem z filtrem SPF 50 chroni przed powstawaniem piegów?

Jestem zdecydowana na wykonanie zabiegu usuwania piegów i przebarwień laserem, jakoś na przełomie października i listopada. Czy jeśli zostaną one usunięte i od tego czasu będę używała kremu z filtrem SPF 50, to czy ten krem zapobiegnie powstawaniu tychże piegów? Czy taki krem sprawia, że nie będę mogła się opalić, czy nie ma to wpływu?

czytaj odpowiedź

Czy samemu można skorygować wadę wymowy?

Czy jestem w stanie nauczyć się prawidłowo wymawiać r sama bez pomocy logopedy? Oczywiście poprzez naukę w domu, ćwiczenia itd.

czytaj odpowiedź

Manicure na uszkodzonym paznokciu

Miesiąc temu przytrzasnęłam sobie palec, prawie na połowie paznokcia mam siniak, ale nie boli. Czy na takim paznokciu można wykonywać manicure hybrydowy lub żelowy?

czytaj odpowiedź

Jaki szampon stosować na przetłuszczające się włosy?

Czy poleciłaby pani jakiś dobry szampon na przetłuszczające się włosy?

czytaj odpowiedź

Jak poradzić sobie z nadpotliwością?

Od około roku występuje u mnie nadpotliwość pach. Ostatnio nasiliła się. W kwietniu zaczęłam stosować Antidral, pomagał, ale tylko przez 2 tygodnie. Po nim zaczęły mi się pocić również dłonie i stopy. Udałam się do dermatologa. Od około miesiąca codziennie stosuję Odaban, który zapisał mi lekarz, działa na stopy i dłonie, ale na pachy już nie. Pocę się mniej, ale towarzyszy mi to cały czas, dawniej było "falowe". Dbam o higienę, jak również staram się prowadzić zdrową dietę. To dla mnie uciążliwe, nie wiem, co mam robić i co może być przyczyną.

czytaj odpowiedź

Nawracający świerzb po leczeniu

Mama przebywa w ośrodku leczniczym. Jest osoba leżącą. Ponad rok temu nabawiła się świerzbu. Przeszła trzydniowa kurację w Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Świerzb znikł, ale nie na długo. Pojawił się po sześciu tygodniach. Od tego czasu wrócił już siedem razy. Po zastosowaniu Infectoscabu znika i po paru tygodniach zjawia się znowu. Czy możliwe jest, żeby mama miała tego pasożyta już w sobie i dlatego są nawroty? Co będzie jak Infectoscab przestanie działać?

czytaj odpowiedź

Uczulenie na słońce

Mam 24 lata, tego roku pojechałem z żona i synem na Majorkę (nie był to nasz pierwszy wyjazd na tego typu wakacje). Drugiego dnia dostałem wysypki, wyglądało to jak kasza pod skórą. Swędziło i piekło, każdego następnego dnia było coraz większe i coraz bardziej się panoszyło na moim ciele. Po ok. 4 dni pojawiły się już nawet bąble z wodą. Odwiedził mnie lekarz, który powiedział, że to uczulenie na słonce. Dostałem zastrzyk z Decortizonu i taką samą tabletkę. Na następny dzień uczulenie znikło. Niestety po powrocie do Polski pojawiło się. Po długim czasie wystarczył jeden piękny, słoneczny dzień, więc pojechałem z rodziną na basen, po powrocie znów pojawiło się to samo. Lekarz pierwszego kontaktu dał mi lek. Niestety to nie pomaga. Kocham słońce, piękną pogodę i podróże po krajach ciepłych. Nie chcę z tego rezygnować. Czy jest jakiś lek, który będzie skuteczny oraz jakaś maść?

czytaj odpowiedź

Alkohol, chudnięcie i fast foody. Czy wyniszczam swój organizm?

Czy przez wieczorne wypady rowerowe i późne wracanie do domu mogłem schudnąć 3/4kg? Dodam, że nie zawsze się wysypiam, chodzę bardzo późno spać i śpię po około 6 godzin. Codziennie chodzę do pracy, a po pracy zazwyczaj wsiadam na rower i wracam w późnych godzinach nocnych. Co 2-3 dni zdarza się również, iż wypiję parę piw lub inny trunek alkoholowy. Jeżeli chodzi o odżywianie, spożywam codziennie śniadanie, obiad, kolację oraz czasem też coś pomiędzy tymi posiłkami. Zdarza się, że czasem faszeruję się fast foodami. Nie mam tendencji do tycia. Czy przez taki tryb życia mogę wyniszczyć sobie organizm i podupaść na zdrowiu?

czytaj odpowiedź

Czy ciągłe używanie samoopalacza jest szkodliwe?

Mam jasną karnację. Z tego też powodu od lat używam samoopalaczy. W ciągu roku ograniczam się do twarzy, szyi i dekoltu, jednak teraz latem dochodzą ręce i nogi. Od niedawna zaczęło mnie nurtować pytanie, czy to bezpieczne?

czytaj odpowiedź
1 2 3

Najczęściej czytane