Testosteron a płodność mężczyzny

Mój partner bierze testosteron i odżywki, tzw. suplementy diety. Chciałabym zajść w ciążę. Czy jest to w takim razie niebezpieczne dla płodu?

czytaj odpowiedź

Zajście w ciążę a torbiel jajnika

Mam torbiel, którą leczę tabletkami Lutenyl, torbiel ma już 5,5 cm, miała 6,5, wiec 1 cm już za mną, ale lekarka powiedziała mi, że mogłabym zajść w ciążę, a wtedy torbiel by znikła. Czy jest taka możliwość, że mogłabym z taką torbielą zajść w ciążę i czy w ogóle byłoby to bezpieczne dla mnie i dla dziecka? Bardzo chcielibyśmy mieć dziecko z narzeczonym, ale jest tyle opinii za i przeciw o tym, żeby zachodzić w ciążę z torbielą.

czytaj odpowiedź

Nastolatka u ginekologa

Czy jest możliwość wizyty u lekarza ginekologa bez rodzica, jeśli mam 16 lat? Nie jestem już dziewicą, więc wolałabym, żeby rodzice nie byli o tym poinformowani. Czy jeśli chcę się umówić do ginekologa, to powinnam sama zadzwonić i iść na wizytę?

czytaj odpowiedź

Płodność przy PCOS

Co oznacza na wypisie szpitalnym: Zaburzenie funkcji osi podwzgorze-przystadka-jajnik, zespół policystycznych jajników, hirsutyzm mFG-16. I czy jakoś można to leczyć? Oraz czy jest to ostateczna pewność, że jestem niepłodna w 100%.

czytaj odpowiedź

Tatuaż a alergia

Czy osoba uczulona na salicylany może sobie zrobić tatuaż, czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

czytaj odpowiedź

Czy wszystkie tabletki antykoncepcyjne wpływają na endometrium?

Czy wszystkie tabletki antykoncepcyjne (w tym również jednoskładnikowe), które mogą uniemożliwiać implantację zarodka, powodują zmiany w endometrium? Jeśli tak, to czy istnieją inne formy antykoncepcji nie wywołujące takich zmian? (mam na myśli tabletki hormonalne)

czytaj odpowiedź

Ciąża. Konflikt w grupach głównych

Jestem w 3 ciąży, niedawno się o niej dowiedziałam, to jest nieplanowana ciąża. Pierwsza córkę urodziłam 9 lat temu, a 4,5 roku syna. Po porodzie syna stwierdzono, że mamy konflikt grupy krwi - ja mam 0 RH+D, a mąż ma A RH+. Nie podano mi żadnej szczepionki po porodzie, ale synek miał anemię, urodził się bardzo mały, bo ważył 2150g, i miał silną żółtaczkę. Boję się, czy przy tej ciąży nie będzie jakichś większych komplikacji.

czytaj odpowiedź

Co jeść, żeby zbudować mięśnie?

Jakie pani poleca produkty na rozwój masy mięśniowej (14 lat). Mleko, jajka i co jeszcze, co zawiera dużą ilość składników potrzebnych do budowy mięśni?

czytaj odpowiedź

Półpasiec w zaawansowanej ciąży

Jak długi jest okres inkubacji półpaśca? W dzieciństwie chorowałam na ospę, teraz jestem w 36. tygodniu ciąży, a dowiedziałam się, że sąsiadka mamy zachorowała na półpaśca. Nie miałam z nią kontaktu, ale spotykałam się z mamą, która nie pamięta, czy chorowała na ospę, ale nie ma żadnych objawów. Czy grozi mi półpasiec, pomimo że nie miałam z nią bezpośredniego kontaktu?

czytaj odpowiedź

Jaka jest przyczyna podwyższonego poziomu prolaktyny?

Co może oznaczać hiperprolaktynemia? Podwyższony wynik prolaktyny wyszedł w dwóch badaniach, przeprowadzonych na przestrzeni dwóch miesięcy.

czytaj odpowiedź
1 2 3

Najczęściej czytane