Komentarze do:

GRZYBICA PAZNOKCI: objawy, leczenie i profilaktyka

Komentarze (1 - 10 z 105)
Joanna, 28.06.2017 13.51
Małgosiu, czy powiodła sie terapia doustna?
» Odpowiedz
 
zenon, 13.06.2017 15.13
Kiedyś obgryzałem paznokcie, również u stóp, bo na dłoni już miałem zjedzone. Nie wiedząc o tym, że jestem zainfekowany grzybicą, nabawiłem się grzybicy przełyku i języka.
» Odpowiedz
 
Aka, 07.06.2017 17.39
Szczerze polecam olejek drzewa herbacianego! Nie wiedzieć czemu dermatolodzy o tym nie wspominają, ale mnie osobiście bardzo pomógł. Do dermatologa poszłam z 2 zakażonymi palcami, a w trakcie leczenia przeszło na wszystkie paznokcie rąk i nóg. Dopiero po jakimś czasie koleżanka zasugerowała mi olejek i poleciła używać go 2 razy na dzień na wszystkie paznokcie. Na chwilę obecną paznokcie odrastają, a grzyb wraz z piłowaniem znika. olejek nie musi zadziałać w każdy przypadku, ale myślę że warto spróbować, zwłaszcza gdy kosztuje około 10 zł
» Odpowiedz
 
granulla, 19.03.2017 01.46
proszę napisz jak z tym sobie radzić ?
» Odpowiedz
 
myszka, 01.03.2017 22.25
Woda utleniona na grzybice rewelacja i tanio. Woda z octem., sola.
» Odpowiedz
 
Ania, 25.07.2016 18.17
Witam, Mam zmiany płytki na kilku paznokciach u nóg i na jednym u reki. Terapie lakierami 2 lata bez efektów. Próbowałam Scholl, Dyfteryt, nalac. Robiłam badanie mikrobiologiczne 2 razy w odstępie po pol roku. Po pierwszym lekarz odesłał mnie z kwitkiem, powiedział, że grzybicy nie ma i takich zmian nie leczymy więc mi pomóc nie może. Drugie badanie zrobiłam po odstawieniu lakierów grzybobójczych (3 miesiące) na własną rękę. U paznokci na nogach wyszedł wynik ujemny na grzyby, drożdżaki oraz dermatofity, A u ręki wyszedł mi wynik dodatni: Aspergillus SP wzrost skąpy (+). Czy to może powodować zmiany (płytka odchodzi od podłoża, po stosowaniu lakierów następuje wapnienie i kruszenie)? Czy to można leczyć? Proszę o wsparcie :)
» Odpowiedz
 
ToM, 09.06.2016 11.31
Kiedys wyczytalem ze oliwa z oliwek skutecznie walczy z grzybicami jak i infekcjami lub dyskomfortem czesci intymnych. Jesli idzie o pierwsze przetestowalismy na tesciowej - rewelacja, jesli o drugie na zonie - rewelacja. Warto sprawdzic ...... smarowac kilka razy dziennie i byc cierpliwym gwarantuje efekty. Pozdrawiam. Tomek
» Odpowiedz
 
Tosia, 02.06.2016 23.15
Jak dla mnie pulsy są bardzo skuteczne, do tego załatwiają grzybice raz na zawsze. Te wszystkie kadzidełka do niczego się nie nadają.
» Odpowiedz
 
małgośka, 16.05.2016 12.44
zgadza się grzesiek, ale nie na wszystkich działają te same metody i to jest najgorsze :( też chciałabym, żeby kremy z ketokonazolem tak działały na moje paluchy, jak na ciebie. a tu kicha. dlatego konieczna jest wizyta u specjalisty. sama najpierw zaczęłam od wymiany maili z ekspertem z leczpaznokcie, bo nie mogłam dobić się do dermatologa. podrzucił kilka ciekawych pomysłów, ale przede wszystkim prosił o cierpliwie czekanie na wizytę. skończyło się na doustnych lekach. niedawno zaczęłam kurację, więc mam nadzieję, że pomoże.
» Odpowiedz
 
grzesiek, 10.03.2016 09.16
terapia pulsowa oparta jest na lekach zawierających ketokenazol. Lek ten niestety idzie przez wątrobę. O wiele lepszym sposobem jest zalewanie chorego miejsca szamponami zawierającymi ketokenazol np. nizoral i spłukiwanie po 5 minutach. jest to skuteczniejsze. Mi terapia pulsowa nie pomogła, ale szampony tak i to rewelacyjnie. Zdarzały się nawroty ale szampony nie pozwoliły się dziadostwu rozwinąć. od 2 lat mam spokój.
» Odpowiedz
 
strona 1 z 11
następne »

Najczęściej czytane

czytaj także