Komentarze do:

Zabiegi PRZED PORODEM: lewatywa i depilacja - za i przeciw

Komentarze (1 - 10 z 51)
Mika1, 13.06.2016 11.25
Stare powiedzenie mówi, że " g...o jest zawsze starsze od człowieka" i coś w tym jest, bo masa kałowa w jelicie chroni je przed uszkodzeniem podczas porodu.
» Odpowiedz
 
Po szkole rodzenia, 12.06.2016 13.25
Na zajęciach położna przyznała, że lewatywa przyspiesza poród. Po pierwsze, jelita po niej masują macicę, pobudzają ją do skurczy i poród jest szybszy. No i jeśli zalegają wam masy kałowe, to mogą ona uciskać na drogi rodne (ginekolodzy czasem wyczuwają nawet delikatne zaparcia podczas palpacyjnego badania) i dzidziuś ma ciężej, węziej. Myślcie od dzidziusiu i sobie, a nie byciu fit.
» Odpowiedz
 
Marta, 23.03.2016 11.13
Wszystkim rodzącym polecam lewatywę. Wyglada to tak: położna tylko przy was błyskawicznie aplikuje ją z jednorazowej mini buteleczki z dziobkiem ( wyglada to jak mała gruszka) do odbytu jak się pochylicie. Po 5 min idziecie do wc i robicie co trzeba. Dzięki temu poród macie czysty. Przeżyłam, wiem co pisze. To akurat nie boli
» Odpowiedz
 
Nata, 02.01.2016 02.18
Salowa to pani zajmująca się sprzątaniem w szpitalu. Pacjentami zajmują się pielęgniarki!
» Odpowiedz
 
Ala , 18.11.2015 15.50
Na pewno lewatywa nie zaszkodzi, a i depilacja również :) Samemu można taką czynność wykonać ale lepszy komfort zapewni pomoc pielęgniarki , która ma w tym wprawę lub jeśli któraś ma ochotę pomoc pielęgniarza hehehe lub innej zaufanej osoby :) A tak na serio to znajoma korzystała kiedyś z pomocy sympatycznej pielęgniarki ze strony http://pielegniarka-warszawa.pl Lewatywa to nic miłego ale na pewno nie jest to nic strasznego. Wiele osób robi również lewatywy oczyszczające organizm.
» Odpowiedz
 
Ewa, 17.08.2015 18.31
powiem tak lewatywa dobra sprawa, ale nie w każdym przypadku. przy pierwszym porodzie nie miałam lewatywy i urodziłam "czysto", przy drugim zrobili mi lewatywę, wypróżniłam się dokładnie, bardzo długo, a i tak narobiłam, bo za duże ciśnienie niestety :( powiedziałam wtedy upsss przepraszam, a położna na to ... nie pani pierwsza, nie ostatnia ... czułam się fatalnie zawstydzona i nie wiem, czy moje dziecko było czyste wiecie w jakim sensie, bo od urodzenia zaczęły się robić liszaje na buzi i do dzisiaj ma problemy ze skórą :( co do golenia ... wygoliłam się za każdym razem sama, to pielęgniarki zawsze musiały poprawiać, tylko nie wiem co? a co do nacięcia krocza hmmm ... nie byłam nacinana, nie popękałam chociaż drugie dziecko miało 3700g, ale przy drugim dziecku skończyłoby się źle, bo główka przeszła, a ramion już nie miałam siły przepchać. popękały (nadłamały się jak świeża, młoda gałązka, tak tłumaczył później lekarz) obojczyki dzidziusia mojego :( mogli mnie naciąć. a działo się tak w latach dziewięćdziesiątych ...
» Odpowiedz
 
Aniaaaaaa, 28.07.2015 09.54
Nie wierzę w to co czytam... co z tego, że położne są przyzwyczajone do stolca na porodówce? Na prawdę lepiej jest się wypróżnić przy całej ekipie porodówkowej niż samej w toalecie? A co do nacięcia.. jeśli się pęknie delikatnie, może i szybciej się zagoi, gorzej jak dziecko jest tak duże, że pęknięcie jest bardzo dużą raną... powodzenia paniom, które uważają, że taka szarpana rana jest łatwiejsza w gojeniu niż nacięta fachowa przez osobę, która robi to często,
» Odpowiedz
 
Ewelina, 03.03.2015 14.36
Rodziłam 2 razy i za pierwszym razem poród zacżął się od biegunki, myślałam, że to jakiś wirus. Mimo że chyba z pół godziny siedziałam w toalecie, to potem na porodówce mimowolnie się wypróżniłam. Podczas skurczu podniosłam alarm, a położna powiedziała, że to nic złego i mam się nie stresować tym. Podczas 2 porodu prawdopodobnie też coś wyszło nieproszone :-), ale spostrzegłam tylko gotową zawiniętą serwetkę, którą położna wyrzucała do odpadów. Nie stresujcie się, taka fizjologia porodu, żadnej położnej to nie dziwi.
» Odpowiedz
 
gość, 01.09.2014 07.12
tylko po co ta lewatywa jak wszędzie mówią ze nie jest ona do niczego potrzebna i nie udowodniono prawdy temu w czym niby ma pomagać nie dam sobie żadnej rury do tyłka wsadzić(za przeproszeniem)
» Odpowiedz
 
iz, 31.03.2014 13.48
haha same bymyscie ciete wiec teraz piszecie ze to lepsze ale kazdy lekarz powie ze szybciej jak sie peknie goi
» Odpowiedz
 
strona 1 z 6
następne »