Strona główna » Kalkulatory » Jak obliczyć dni płodne - Kalkulator dni płodnych, kalendarz dni płodnych, dni płodne, dni niepłodne, dni płodne i niepłodne

Jak obliczyć dni płodne? Do ich określenie niezbędna jest wiedza o przebiegu cyklu menstruacyjnego. Cykl dzieli się na: krwawienie, fazę niepłodności względnej, fazę płodności i fazę niepłodności bezwzględnej.

Jak obliczyć dni płodne? Skorzystaj z kalkulatora!

Jak obliczyć dni płodne? Wystarczy wpisać do kalkulatora datę ostatniej miesiączki i średnią długość cyklu, aby uzyskać informację o tym czasie w miesiącu, gdy możliwe jest zajście w ciążę. Warto jednak pamiętać, że wiedza o tym, jak obliczyć dni płodne i obliczanie ich za pomocą kalkulatora nie może być stosowane jako metoda antykoncepcji.

Data ostatniej miesiączki
Długość cyklu
 

Jak obliczyć dni płodne: cykl menstruacyjny

Zarówno dni płodnych, jak i dni niepłodnych nigdy nie określają z góry przyjęte daty, wiele zależy od stanu zdrowia kobiety, tego, czy w danym czasie nie był narażona na stresy, a nawet od czynników klimatycznych.

Jak obliczyć dni płodne - krwawienie

Miesiączka oznacza początek cyklu i zazwyczaj trwa od 3 do 6 dni. W tym czasie następuje usunięcie z macicy przerośniętej śluzówki.

Jak obliczyć dni płodne - faza niepłodności względnej

Faza niepłodności względnej nadchodzi tuż po menstruacji. Długość tej fazy zależy od długości cyklu - jeśli kobieta miesiączkuje regularnie, liczba dni przypadających na fazę niepłodności względnej jest stała, w przypadku pozostałych kobiet pojawiają się różnice.

Jak obliczyć dni płodne - faza płodności

W tej fazie pęcherzyk Graffa z komórką jajową w środku zaczyna rosnąć w jajniku i przygotowuje się do uwolnienia tej właśnie komórki - moment uwolnienia komórki to owulacja.

Jak obliczyć dni płodne - faza niepłodności względnej

Następuje po owulacji i trwa do pierwszego dnia menstruacji.