Cienie pod oczami, sińce i worki. Jak się pozbyć oczu pandy?

2016-09-20 14:11

Sińce, cienie i worki pod oczami urody nie dodają. Te pierwsze albo odziedziczyłaś, albo są dowodem, że zarwałaś noc. Worki pod oczami to widoczny efekt zastojów limfatycznych. Oczy jak u pandy, podkrążone i podpuchnięte, nadają twarzy zmęczony wygląd i postarzają. Jak szybko pozbyć się sińców i cieni pod oczami?

Cienie pod oczami, sińce i worki. Jak się pozbyć oczu pandy?
Autor: Thinkstockphotos.com Na cienie i worki pod oczami najlepiej stosować chłodne okłady i żele chłodzące. Pomocny jest również kryjący korektor pod oczy.

Spis treści

  1. Korektor - kamuflaż pod oczy
  2. Na sińce i cienie podziała chłodny kompres
  3. Krem pod oczy rozjaśnia i rozświetla

Sińce, cienie pod oczami i worki są najczęściej wynikiem dużego zmęczenia i niewyspania. Mogą być także objawem poważnych chorób. Cienie pod oczami często są dziedziczną przypadłością, której przyczyną jest płytko unaczyniona skóra. Mogą się też pojawić po zarwanej nocy, w wyniku niedotlenienia lub zaburzeń w przepływie krwi w drobnych naczynkach, np. u palaczy czy po długiej pracy przy monitorze. Inną ich przyczyną bywa nadmierna produkcja melaniny (barwnika skóry), co sprawia, że w okolicy oczu skóra ma ciemniejsze zabarwienie niż reszta skóry twarzy. Natomiast tzw. worki to zwykle skutek zastojów limfatycznych.

Korektor - kamuflaż pod oczy

Szukaj kolorów, które neutralizują zasinienia, czyli odcieni morelowych i łososiowych. Kosmetyk nie może być za jasny, wystarczy o jeden-dwa tony jaśniejszy niż kolor skóry. Kupując korektor, zwróć uwagę nie tylko na jego kolor, ale również konsystencję. Korektor nie powinien być tłusty, najlepszy będzie płynny, który zastygnie po rozprowadzeniu.

  • Korektor mineralny, w postaci proszku. Tego typu kosmetyki „nie migrują” do załamań skóry, ale pozostają na miejscu w niezmienionej postaci.
  • Korektor z matowy. Unikaj produktów dających zbyt matowe wykończenie. Są one trwałe, ale mogą wysuszać delikatną skórę pod oczami.
  • Korektory rozświetlające to dobre rozwiązanie, gdy nie masz dużych cieni pod oczami, ponieważ zwykle ich krycie jest niewielkie. Wszelki połysk podkreśli zmarszczki, więc jest to kosmetyk raczej dla młodszych kobiet.

Pamiętaj też, by krem pod oczy na dzień nie był ciężki i tłusty. Wybierz taki o konsystencji żelu lub lekkiego kremu. Jeśli używasz bazy pod cienie, spróbuj nałożyć odrobinę również pod oczy. Taki zabieg przedłuży trwałość makijażu. Korektor nakładaj palcami lub specjalnym pędzelkiem na obszar skóry pod okiem w kształcie trójkąta, nie półksiężyca. Podstawa trójkąta powinna znajdować się pod okiem, a jego wierzchołek na wysokości czubka nosa. Taki sposób aplikacji kosmetyku odmłodzi twarz. Nałożony korektor utrwal pudrem transparentnym.

Rano przykładaj pod oczy wcześniej schłodzoną w lodówce łyżeczkę do herbaty.

Na sińce i cienie podziała chłodny kompres

Szybką poprawę dają żelowe okulary, które przed założeniem trzeba schłodzić w lodówce - obkurczają naczynka krwionośne, likwidują cienie i obrzęki.

Wypróbuj też kompresy z chłodnego naparu z pietruszki lub okłady z plasterków świeżego ogórka. Docenisz także maseczki pod oczy w postaci płatków, często żelowych, nasączonych substancjami poprawiającymi mikrokrążenie. Poza tym takie żelowe płatki dają uczucie chłodu i w efekcie zwężają naczynia krwionośne.

Krem pod oczy rozjaśnia i rozświetla

Obkurczająco na naczynka i rozjaśniająco na cienie podziała także krem na bazie witaminy C i witaminy K, z dodatkiem kofeiny czy wyciągów ziołowych (np. z bławatka, arniki, świetlika, miłorzębu). Po nałożeniu kremu wokół oczu najlepiej go wmasować - delikatnie, nie rozciągając skóry - to ożywi przepływ limfy i przyśpieszy zniknięcie obrzęków. A żeby ostatecznie zamaskować cienie, użyj jasnozielonego lub rozświetlającego korektora.

miesięcznik "Zdrowie"