Zabiegi profesjonalne

Zabiegi na ciało. Popularne zabiegi na cellulit, rozstępy i wyszczuplanie

Autor: Monika Ciura
Zabiegi na ciało

Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu ujędrnianie ciała, wyszczuplanie, redukcję cellulitu a także zmniejszenie widoczności blizn i rozstępów. Coraz popularniejsze są zabiegi nieinwazyjne, wykorzystujące działanie ultradźwięków lub podciśnienia, po których ciało szybko się regeneruje.

Medycyna estetyczna od lat próbuje rozwiązać uciążliwe problemy związane z gromadzeniem się tkanki tłuszczowej, pojawianiem się rozstępów i wiotczeniem ciała. Obecnie dostępnych jest wiele zabiegów mniej lub bardziej ingerujących w tkankę skórną, których celem jest poprawa wyglądu sylwetki i skóry.

Zabiegi na ciało - antycellulitowe

Cellulit jest jednym z najczęstszych powodów kompleksów u kobiet. Trudności w jego zwalczaniu biorą się z różnorodnych przyczyn jego powstawania, a z „pomarańczową skórką” widoczną na udach czy pośladkach czasem ciężko jest się pogodzić. Aby zredukować cellulit, najważniejsze jest systematyczne działanie dotyczące wielu sfer życia, w tym dobór odpowiedniej diety, ćwiczeń, picie dużych ilości wody dziennie i rezygnacja z palenia papierosów.

Wspomóc walkę z cellulitem można również suplementami przyspieszającymi metabolizm oraz zabiegami medycyny estetycznej. W tej kategorii mamy do wyboru masaże, zabiegi z wykorzystaniem podciśnienia i mezoterapię, aby zmiany były widoczne i trwałe, należy zabiegi wykonywać seriami, a następnie co jakiś czas powtarzać. Warto też pamiętać, że nawet najlepszy efekt osiągnięty w gabinecie szybko zostanie zniwelowany, jeśli o problematyczne partie ciała nie będziemy dbać na co dzień.

Drenaż limfatyczny na cellulit

Drenaż limfatyczny jest to rodzaj masażu stymulującego przepływ limfy, co ma celu przyspieszenie metabolizmu i usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn. Podczas drenażu limfatycznego ciało jest uciskane wzdłuż naczyń limfatycznych. Efektem jest przede wszystkim usunięcie obrzęków oraz wyszczuplenie ciała i redukcja cellulitu. Cena: ok. 50- 160 zł.

Przeciwwskazania: miażdżyca, niedokrwienie, choroby naczyniowe, ciąża, nadciśnienie, stany zapalne naczyń limfatycznych, stany zapalne skóry, żylaki, zaburzenia ciśnienia, zaburzenia pracy serca, nowotwór.

Masaż bańką chińską na cellulit

Masaż bańką chińską to popularny masaż antycellulitowy, wykorzystujący bańki o kilkucentymetrowej średnicy do zasysania skóry w miejscach problematycznych. W wyniku masażu wytwarza się podciśnienie, które pobudza krążenie krwi, przyspiesza przemianę materii i w efekcie poprawia odżywienie skóry, sprawia że jest jędrniejsza, a cellulit mniej widoczny. Masaż bańką chińską należy wykonywać regularnie - najpierw co kilka dni, następnie raz w tygodniu. Cena: ok. 100 – 120 zł.

Przeciwwskazania: nowotwór, stany zapalne skóry, żylaki, padaczka, krwotoki, hemofilia, krwiaki, kruchość naczyń, tętniaki, wady serca, ciąża, menstruacja, nadciśnienie, obrzęki.

Mezoterapia na cellulit

Mezoterapia, a raczej zabieg mezoterapii antycellulitowej, polega na ostrzykiwaniu skóry specjalnym preparatem, który dociera wprost do głębokich warstw skóry. Mezoterapia to popularny zabieg, który w zależności od składników preparatów, może być rozwiązaniem różnych problemów – wiotkość skóry może zostać zniwelowana za pomocą kwasu hialuronowego, zaś z cellulitem walczy się głównie za pomocą kofeiny, która przyspiesza metabolizm. Trwały i widoczny efekt zapewnia seria 8 – 10 zabiegów. Cena: ok. 300 zł.

Przeciwwskazania: ciąża, laktacja, cukrzyca, stany zapalne, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, choroby krwi, nowotwór, choroby autoimmunologiczne, epilepsja, wirusowe zapalenie wątroby.

Endermologia na cellulit

Endermologia jest to popularny zabieg, nastawiony przede wszystkim na walkę z cellulitem. Zabieg polega na masażu za pomocą specjalnego urządzenia wytwarzającego podciśnienie na dużych partiach ciała. Efektem jest stymulacja produkcji kolagenu, ujędrnienie, przyspieszenie krążenia i przemiany materii oraz zmniejszenie obwodów w miejscach problematycznych do 3 cm. Kuracja za pomocą tego urządzenia powinna składać się z 10-12 zabiegów. Cena: ok. 200 zł.

Przeciwwskazania: nowotwór, ciąża, karmienie piersią, zapalenie żył, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, bielactwo, choroby krwi.

Polecamy:

Zabiegi na ciało - rozstępy i blizny

Rozstępy pojawiające się często już w okresie intensywnego wzrostu podczas dojrzewania, a także przy nagłych zmianach wagi i w trakcie ciąży, często są postrzegane jako szpecące ciało. Z już powstałymi rozstępami należy walczyć jak najszybciej od momentu ich powstania.Zabiegi medycyny estetycznej mające na celu zmniejszenie widoczności rozstępów, opierają się głównie na stymulowaniu regeneracji ciała i dogłębnej odbudowy skóry w miejscach, gdzie nastąpiło jej spłycenie lub przerwanie jej ciągłości.

Mezoroller na rozstępy i blizny

Mezoroller jest w swoich za założeniach podobny do mezoterapii, jednak w tym przypadku używa się głowicy pokrytej igiełkami tytanowymi, którą prowadzi się po określonych partiach skóry objętych rozstępami i bliznami. W ten sposób, w jednym miejscu dochodzi od 1 do 10 tysięcy nakłuć, a każde z nich wprowadza do skóry substancję aktywną stymulującą jej odnowę. Zabieg jest bardzo efektywny i seria 4 – 6 zabiegów wystarczy, aby poprawić koloryt skóry i zmniejszyć widoczność rozstępów. Cena: ok. 350 zł.

Przeciwwskazania: infekcje skórne, ciąża, karmienie piersią, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Laser ablacyjny na rozstępy

Zabieg laserem ablacyjnym. Laser ablacyjny to taki, który dokonuje mikrouszkodzeń w wewnętrznej warstwie skóry, a przy tym uszkadza zewnętrzną warstwę naskórka. Działanie ciepła powoduje skurczenie się włókien kolagenowych, a uszkodzenia są bodźcem do regeneracji skóry. Laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne, a efektów można się spodziewać już po 3 zabiegach. Skutkami ubocznymi są mocne zaczerwienienia, opuchlizna oraz strupki na skórze. Cena: ok. 300 – 400 zł.

Przeciwwskazania: nowotwór, niewydolność nerek, cukrzyca, skłonność do powstawania blizn, przyjmowanie antybiotyków, opalenizna, opryszczka, infekcje skórne.

Polecamy:

Zabiegi na ciało - wyszczuplające

Najpopularniejszym wyszczuplającym zabiegiem na ciało jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, która kojarzy się z inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym. Obecnie można wykonać liposukcję przy niewielkiej ingerencji w tkankę skórną, dostępne są także inne zabiegi ujędrniające ciało, które przywracają sylwetce młody wygląd i przyspieszają metabolizm.

Liposukcja laserowa wyszczuplająca

Liposukcja laserowa. Podczas zabiegu liposukcji laserowej wykonuje się 2 milimetrowe nacięcie w skórze, do którego wprowadza się sondę emitującą fale. Laser rozgrzewa i rozpuszcza tkankę tłuszczową, która jest jednocześnie odsysana. Drugi laser skierowany jest na zewnętrzną warstwę skóry, aby włókna kolagenowe skróciły się pod wpływem ciepła, a skóra była jędrniejsza i mniej wiotka od razu po zabiegu. Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym, daje szybkie i trwałe efekty, a okres rekonwalescencji po nim trwa ok. 3 dni. Cena: ok. 3000 – 5000 zł.

Przeciwwskazania: padaczka, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, choroby nerek, wątroby i tarczycy, zaburzenia krzepliwości krwi.

Ultradźwięki wyszczuplające

Zabieg ultradźwiękami polega na emitowaniu dźwięków o niskiej częstotliwości, które docierają w głąb skóry, podgrzewając ją do 42- 44 st. C. Efektem jest trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych. Zabieg należy łączyć z drenażem limfatycznym, aby usuwać z organizmu zbędne produkty przemiany materii. Kuracja powinna obejmować 3-6 zabiegów wykonywanych co tydzień. Skutkiem ubocznym zabiegu jest zaczerwienienie utrzymujące się przez kilka dni. Cena: ok. 900 zł.

Przeciwwskazania: stan zapalny skóry, epilepsja, ciąża i laktacja, nowotwór, przerwanie ciągłości skóry, infekcje bakteryjne i wirusowe.

Polecamy:

Czytaj także

Najczęściej czytane