Choroby kobiece

Kiedyś ona dbała o ciebie, dzisiaj ty zadbaj o nią! Zdrowe prezenty z okazji Dnia Matki

Artykuł sponsorowany
Zdrowe prezenty z okazji Dnia Matki

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, dlatego najwyższy czas pomyśleć o stosownym podarunku. Jaki prezent sprawiłby mamie najwięcej radości? Zapytana, powiedziałaby zapewne, że nic nie cieszy bardziej niż świadomość, że jej dziecko jest szczęśliwe. Nie oznacza to jednak, że powinnaś zrezygnować z planu kupienia jej czegoś wyjątkowego. Czegoś, co będzie symbolem miłości, troski i ujawni potrzebę uszczęśliwiania jej na miarę marzeń. Warto to sobie sprytnie przemyśleć.

Prezent klasyczny... czy praktyczny?

Kolorowa apaszka, korale, bukiet wiosennych kwiatów, książka, nowa płyta ulubionego artysty... - prawdopodobnie każda Mama dostała przynajmniej jedną z tych rzeczy w dniu swojego święta. Nic dziwnego, są to popularne i bezpieczne opcje prezentowe, które co roku znajdują tysiące nabywców. Nie są to wprawdzie rzeczy wyjątkowe ani szczególnie zapadające w pamięć, ale mogą sprawić – i sprawiają – przyjemność obdarowanym.

Jeśli szukasz niebanalnego prezentu, który wyrazi nie tylko miłość, ale i troskę o mamę, postaw na zdrowie. Zamiast księgarni odwiedź aptekę i poszukaj suplementu diety o składzie dostosowanym do potrzeb kobiet w wieku dojrzałym. Taki preparat pomoże zmniejszyć ryzyko rozwoju osteoporozy i uzupełni niedobory witamin, wpływając tym samym korzystnie na ogólne zdrowie twojej Mamy.

Czas się zbadać!

Suplementacja diety to krok w dobrym kierunku, ale jeszcze ważniejsze są badania profilaktyczne. Czy twoja Mama regularnie odwiedza ginekologa? Czy pamięta o cytologii i badaniach piersi? Jeżeli nie opuszcza żadnych zalecanych badań, należy do stosunkowo nielicznej (niestety) grupy Polek.

Większość zabieganych Mam dba o wszystkich wokół, zapominając o sobie, dlatego trzeba nieustannie przypominać im, że ich zdrowie to kwestia nadrzędnej wagi.

Umów swoją Mamę na badania i nie rezygnuj z tego pomysłu nawet jeśli będzie upierać się, że na pewno nic jej nie jest – miej świadomość, że wiele groźnych chorób (np. rak szyjki macicy) może przez pewien czas rozwijać się bezobjawowo.

 

Samobadanie w domowym zaciszu

Miłym prezentem na Dzień Matki będzie z pewnością urządzenie do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Aparat jest wręcz niezbędny przy stwierdzonym nadciśnieniu, ponieważ tylko dzięki regularnym pomiarom można wykryć moment, w którym przyjmowane dotąd leki przestały być skuteczne i należy zmienić je na inne.

Teraz dzięki rozwojowi telemedycyny możemy wykonywać również wiarygodne badanie piersi w komfortowych, domowych warunkach. Pomyśl o sprezentowaniu mamie systemu domowej profilaktyki raka piersi Braster.

To niewielkie, poręczne urządzenie dzięki któremu twoja Mama w zaledwie 15 minut może regularnie, raz w miesiącu kontrolować stan zdrowia swoich piersi bez wychodzenia z domu. Urządzenie wykorzystuje termografię, która wykrywa ogniska podwyższonej temperatury w piersiach, będące zwykle oznaką obecności komórek rakowych.

Badanie piersi z pomocą Brastera jest bezbolesne i nieinwazyjne, a jego skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Cytologia zamiast kwiatków, badanie piersi w miejsce pudełka czekoladek – współczesne Mamy lubią być zaskakiwane, dlatego powiedz "nie" rutynie i w tym roku zatroszcz się nie tylko o dobre samopoczucie swojej Mamy, ale przede wszystkim o jej zdrowie, bo to ono jest najważniejsze.

Najczęściej czytane