Winstrol (stanazolol) - toksyczny preparat na szybki przyrost masy mięśniowej

2017-01-25 7:57

Winstrol to nazwa handlowa stanozololu. To steryd anaboliczny, popularny środek dopingujący. Największą popularność zyskał w kulturystyce, gdzie jest stosowany na przyrost masy mięśniowej i siły. Jednak niezależnie od tego, w jakiej dyscyplinie sportu jest stosowany, może wywołać groźne dla organizmu skutki uboczne, ponieważ jest substancją toksyczną. Sprawdź, jak bardzo niebezpieczny dla zdrowia jest winstrol i jak go dawkować, by uniknąć zatrucia.

WINSTROL (STANAZOLOL) - toksyczny preparat na szybki przyrost masy mięśniowej
Autor: Photos.com WINSTROL (STANAZOLOL) - toksyczny preparat  na szybki przyrost masy mięśniowej

Spis treści

  1. Winstrol (stanozolol) w medycynie
  2. Przeciwwskazania do przyjmowania winstrolu
  3. Dawkowanie winstrolu
  4. Skutki uboczne przyjmowania winstrolu
  5. Winstrol w okresie ciąży i karmienia piersią
Prosty trening na mięśnie brzucha

Winstrol to steryd wysoko anaboliczny, tzn. taki, który posiada właściwość budowania tkanek. Wspiera zmiany chemiczne zachodzące w mięśniach, wpływa na prędkość przepływu składników odżywczych przez błony komórkowe mięśni i przyczynia się do zwiększenia syntezy białek. Skutkiem tych działań jest przyrost wysokiej jakości masy mięśniowej i siły. Dzięki wspomagaczowi uzyskuje się twardy, tzw. "suchy" mięsień (wolny od wody i tłuszczów) doskonałej jakości. Wielu kulturystów używa go także w celu tzw "ubicia" zdobytej masy, gdyż jest sterydem, który doskonale rzeźbi ciało. Winstrol jest pochodną DHT (dihydrotestosteronu). DHT to metabolit testosteronu – najbardziej znanego hormonu anabolicznego, który wspiera syntezę białek mięśniowych i stymuluje do rozwoju mięśni. Im wyższy poziom testosteronu w organizmie, tym wyższy poziom DHT. Według niektórych badaczy DHT nie ma żadnego wpływu na mięśnie i jest odpowiedzialny tylko za negatywne skutki działania testosteronu - łojotok, łysienie i przerost prostaty.

Winstrol (stanozolol) w medycynie

Stanozolol jest stosowany w celu przewlekłego leczenia obrzęku naczynioruchowego, który powoduje obrzęk twarzy, kończyn, genitaliów, ściany jelita i gardła. Stanozolol może zmniejszyć częstotliwość i nasilenie tych ataków.

Przeciwwskazania do przyjmowania winstrolu

Nie należy zażywać winstrolu bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, w przypadku:

Ważne

Możemy obserwować wiele objawów zatrucia preparatem winstrol, jednak do najgroźniejszych zaliczamy objawy zaburzenia czynności wątroby, tj. bóle brzucha,  jasne stolce, ciemne zabarwienie moczu, zmęczenie, nudności lub wymioty, żółty odcień skóry lub żółte białka oczu (to objawy żółtaczki), ponieważ w rzadkich przypadkach doprowadzają do śmierci chorego.

Dawkowanie winstrolu

Winstrol jest dostępny w formie tabletek i ampułek, z których wykonuje się zastrzyki. Według ulotki, tabletki powinny być stosowane w dawce 20-50 mg dziennie. Przyjęte w takiej ilości działają do 9 godzin. Z kolei zastrzyki są stosowane w dawce 50 mg co 2-3 dni, ponieważ działają na organizm do 48 godzin. Całą kurację należy stosować nie dłużej niż 4-6 tygodni.

Należy pamiętać, że winstrol to środek toksyczny, w związku z tym warto jednocześnie przyjmować leki osłonowe.

Skutki uboczne przyjmowania winstrolu

Winstrol, przyjmowany w wysokich dawkach, jest toksyczny. Do objawów zatrucia organizmu zaliczamy:

Winstrol jest nisko androgenny, jednak u kobiet mogą wystąpić skutki uboczne w postaci nasilania drugorzędnych cech męskich.

Winstrol w okresie ciąży i karmienia piersią

Winstrol przyczynia się do wad wrodzonych płodu, w związku z tym nie należy przyjmować leku, jeśli kobieta jest w ciąży lub może zajść w ciążę w trakcie przyjmowania leku. Nie zbadano, czy stanozolol przenika do mleka matki.